کراون، رهبر صنعت بسته بندی
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶
0 نظر
339 بازدید

کراون، رهبر صنعت بسته بندی 

.....................................................................................

شرکت کراون یکی از بزرگترین شرکت‌های تاریخ صنعت نوشیدنی است که به علت اختراع درب‌های مختلف دین بزرگی بر صنعت نوشیدنی دارد. این شرکت اکنون ۱۲۵ سال قدمت دارد. شرکت کراون اعلام کرده در حال حاضر ۲۴هزار نفر کارمند دارد و سالیانه ۸٫۳ میلیارد دلار فروش دارد.

بطری‌ها و قوطی‌های نوشیدنی اولین تصویر مشتریان از نوشیدی‌های موجود در بازار را شکل می‌دهند. این موضوع به تنهایی کافی است تا اهمیت بسته بندی در صنعت نوشیدنی را مشخص کند. شرکت کراون به عنوان نفر اول صنعت بسته بندی نوشیدنی دنیا تاریخچه‌ای طولانی از پیشرو بودن در نوآوری دارد.

 

هولدینگ کراون یک شرکت آمریکایی است که قوطی‌های نوشابه و غذا، ظروف فلزی و بسته‌بندی‌های ویژه تولید می‌کند. این شرکت که در شهر پنسلوانیای ایالت فیلادلفیا واقع است در سال ۱۸۹۲ تاسیس شد. از آن تاریخ تا دسامبر ۲۰۱۲، تعداد   ۲۱۹۰۰ کارمند در ۱۴۹ کارخانه در ۴۱ کشور برای شرکت کراون کار می‌کند.

 

کراون ادعا می‌کند که یکی از هر ۵ قوطی نوشیدنی در دنیا و یکی از ۳ قوطی مواد غذایی که در آمریکای شمالی و اروپا استفاده می‌شود را این شرکت تولید می‌کند. از آن‌جا که در لیست Fortune 500 سال ۲۰۱۲ این شرکت رتبه ۲۹۶ را به دست آورد، این ادعا نمی‌تواند دور از واقعیت باشد.

 

بنیانگذار و مدیران

ویلیام پینتر مکانیک آمریکایی(۱۹۰۶-۱۸۳۸) شرکت کراون را در سال ۱۹۸۲ به طو رسمی‌پایه گذاری کرد تا درب نوشیدنی و درب بازکن تولید کند. او  در یک خانواده ایرلندی به دنیا آمد و سومین فرزند از هفت فرزند این خانواده بود. دو برادر اون در دروان کودکی فوت کردند.و یلیام در ۲۰ سالگی به آمریکا مهاجرت کرد تا بتواند زندگی جدیدی را آغاز کند.

 

او در سال ۱۸۶۵ در شرکت موریل و کایزر کار خودش را به عنوان یک کارشناس و مهندس ماشین آغاز کرد و به تدریج مسیری را طی کرد که منجر به پایه گذاری یکی از مهمترین شرکت‌های تاریخ صنعت نوشیدنی شد.  ویلیام پینتر در سال ۲۰۰۶ وارد تالار مشاهیر صنعت غذا و نوشیدنی شد.این تالار ( Hall of fame) سرسرا، مجموعه یا موزهای است که در هر زمینه‌ای برترین‌های آن زمینه را معرفی می‌کند.

 

شرکت کراون درباره موسس و تاریخچه خود در وبسایتش می‌نویسد: “این جایی است که ما در سال ۱۸۹۲ آغاز کردیم، زمانی که بنیانگذار ما، ویلیام پینتر، راهی بهتر برای بسته بندی نوشیدنی‌های الکلی و آبجو اختراع کرد. چشم انداز نقاش انقلابی صنعت بطری. خلاقیت او و رهبری کسانی که پس از او آمدند، به ساختن شرکت Crown Holdings، Inc.  کمک کرد تا این شرکت امروز در این سطح جهانی باشد.”

 

هم اکنون هم جان کانوی رییس هیات مدیره کراون و تیموتی جون دان مدیرعامل این شرکت است.

 

 بازار جغرافیایی

شرکت کراون اعلام کرده در حال حاضر ۲۴هزار نفر کارمند دارد و سالیانه ۸٫۳ میلیارد دلار فروش دارد. این مجموعه در حال حاضر در آفریقای شمالی، اروپای شرقی، خاورمیانه و آمریکای جنوبی بازار مناسبی دارد.

 

محصولات

ویلیام پینتر، آمریکایی انگلیسی تبار در سال ۱۸۹۱ بطری‌ای برای نوشیدنی‌های گازدار اختراع کرد و برای آن دو گواهینامه در فوریه ۱۸۹۲ دریافت کرد. او تجارت خود در زمینه تولید چوب پنبه و مهر و موم در بالتیمور تاسیس کرد و کمپینی برای متقاعد کردن تولید کنندگان بطری‌ها به راه انداخت تا آن‌ها را راضی کند که تولیدات او برای محصولات آن‌ها از همه مناسب‌تر است. تا سال ۱۸۹۸ او یک دستگاه تاجدار با پایه برای فروش به تولیدکنندگان بطری‌ها و خرده فروشان اختراع کرده بود تا بتوانند به سرعت و آسانی درهای بطری‌های خود را مهر و موم کنند. این مساله به پذیرش درهای بطری‌ای که او تولید کرده بود کمک زیادی کرد. پس از آن و تا سال ۱۹۰۶ کراون کارخانه‌های تولیدی خود را در برزیل، فرانسه، آلمان، ژاپن و انگلیس تاسیس کرده بود.

 

در سال ۱۹۲۷ پس از ادغام با شرکت New Process Cork Company، شرکت چوب‌پنبه و مهر و موم کراون در شهر نیویورک تاسیس شد. شرکت بین المللی چوب‌پنبه در سال بعد از آن به منظور کمک به شرکت‌های تابعه و ارتباط با بطری‌ و تجارت‌های دیگر مهر و موم در خارج از ایالات متحده تاسیس شد.

 

در دهه ۱۹۳۰ کراون، نیمی‌از در بطری مورد نیاز دنیا را می‌فروخت. این شرکت در سال ۱۹۳۶ با خرید شرکت‌ Acme Can  فیلادلفیا وارد تجارت قوطی‌های حلبی شد، امری که منجر به تولید قوطی‌های قیفی شکل آبجو در سال بعد از آن شد. پس از جنگ جهانی اول، تغییرات بازار و تحریم‌ها، کرون به شدت بر روی نوشیدنی‌های غیرالکلی تمرکز کرد.

 

در طول جنگ‌جهانی دوم، شرکت کراون محصولاتی مانند نشان افتخار و ماسک‌های گاز تولید کرد. پس از آن جان کانلی ریاست این شرکت را بر عهده گرفت و در اواخر دهه ۱۹۵۰، دفتر مرکزی را از بالتیمور به فیلادلفیا منتقل کرد. در سال ۲۰۰۳، شرکت کراون به عنوان یک شرکت دولتی بازسازی شد. در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ شرکت کراون با خاتمه دادن به فروش بسته‌های پلاستیکی و تجارت بسته‌بندی لوازم آرایشی خود از صنعت پلاستیک خارج شد.

 

منبع: نوش آنلاین

بسته بندی
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر