سهم ایران از تخمین اقتصاد جهانی صنعت چاپ 3 میلیارد است
شنبه ۱۳ دى ۱۳۹۳
0 نظر
328 بازدید

عضو کابینه دولت یازدهم در حاشیه آیین چهاردهمین دوره جشنواره صنعت چاپ خبر داد: بازنگری وزارت ارشاد در قوانین و مقررات صنعت چاپ اظهار کرد: تخمین اقتصاد جهانی صنعت چاپ نشان می‌دهد که گردش مالی سالانه این صنعت حدود 800 میلیارد دلار است؛‌ در حالی که سهم ایران از این رقم حدود 3 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

وی افزود: هر چند در این عرصه بیش از 5 هزار واحد صنفی و صنعتی با بیش از 50 هزار شغل مستقیم وجود دارد، با این حال لازم است همه دست‌اندرکاران دولتی و غیر دولتی یه ابعاد فرهنگی و اقتصادی این صنعت به عنوان صنعت پایه در گسترش دانش و اطلاع رسانی بیش از پیش توجه کنند.

جنتی گفت: در این میان نقش اتحادیه‌های صنفی در رونق بخشیدن و به‌روزسازی این صنعت به عنوان صنعت پایه در حوزه فرهنگ و هنر و موثر در اقتصاد آن، بسیار مهم و کلیدی است.

وی با تاکید براینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان حامی صنعت چاپ است؛ افزود: این وزارتخانه تلاش می‌کند کسب و کار در حوزه صنعت چاپ را سهل کند و در این راه با توجه با شعار سال و اجرای سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی در ارتباط تنگاتنگ با اهالی چاپ، از تمام ظرفیت‌های قانونی و اجرایی برای ایجاد سهولت دراین عرصه استفاده می‌کند.

 

منبع خبر: سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر