سمینار آموزشی آشنایی با صنعت چاپ برگزار شد
یکشنبه ۱۴ دى ۱۳۹۳
0 نظر
294 بازدید

سمینار آموزشی آشنایی با صنعت چاپ به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با حضور مهمانان ویژه ای از مدیران فروش شرکت هایدلبرگ آلمان و مدیران چاپخانه های استان مازندران و گلستان، 15 تیر در ساری برگزار شد.
حجت الاسلاو المسلمین عباسعلی ابراهیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جمع متخصصان صنعت چاپ مازندران و گلستان گفت: صنعت چاپ امروزه به عنوان یکی از فراگیرترین صنایع پیشرفته جهان بوده و اکثر واحدهای صنعتی در حوزه های کاری خود به نوعی با این بخش نیز در تعامل هستند.
وی افزود: استان مازندران با دارا بودن بیش از 137 چاپخانه فعال و بیش از 430 ورق ماشین آلات در سطح کشور دارای رتبه پنجم در این حوزه است، به طوری که در سه ماهه اول امسال، 15 ورق ماشین آلات وارداتی چاپ افست به ظرفیت چاپخانه های استان افزوده شده است و امید می رود تا پایان سال به بیش از 450 ورق برسیم.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای صنعت چاپ استان مازندران در سال گذشته، این حرکت را اساس ارائه توانمندی های چاپخانه های استان عنوان کرد و گفت: با ارائه فعالیت های چاپخانه داران مازندران، مسئولین امر از دامنه فعالیت این عزیزان بیش از پیش آگاه شدند.
این مسئول فرهنگی استان همچنین برگزاری سمینارهای آموزشی برای چاپخانه داران را یکی از دغدغه های امسال برشمرد و اذعان داشت: این اداره کل تمام تلاش خود را برای تشکیل اتحادیه چاپخانه داران استان معطوف کرده که این امر فقط با اتحاد و همدلی بین چاپخانه ها میسر خواهد شد.

 

منبع خبر: سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر