بازنگری وزارت ارشاد در قوانین و مقررات صنعت چاپ
شنبه ۱۳ دى ۱۳۹۳
0 نظر
292 بازدید

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "علی جنتی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در آیین چهاردهمین دوره جشنواره صنعت چاپ با اعلام این خبر گفت: ایرانیان از دیر زمان تاکنون در تولید و نشر اندیشه و افکار پیشگام بوده‌اند و در تکامل دانش بشری کوشیده‌اند و با هنر و فراستی که در وجودشان نهفته است از نوآوری های جهانیان به خوبی بهره برده‌اند و فناوری‌های برتر را برای معرفی فرهنگ و آیین خود به کار گرفته‌اند.

وی افزود:مردم کشورمان از زمان ورود صنعت چاپ به ایران که بیش از دویست سال از آن می‌گذرد؛ این صنعت نو پا را به کار گرفتند و به تدریج با پشتکار خود آن را رونق بخشیدند و برای ارتقای سطح دانایی در جامعه همت ورزیدند.

جنتی ادامه داد: چاپ را نمی‌توان فقط یک صنعت دانست بلکه بیش از آنکه یک صنعت باشد یک هنر است و به جهش هنر در جهان کمک زیادی کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تردیدی نیست که نشر افکار و معارف بشری با توسعه صنعت چاپ میسر شد و عصر ارتباطات شکل گرفت. تقریبا همه علوم آکادمیک پیشرفت روزافزون خود را مدیون صنعت چاپ هستند.

وی افزود: هنوز هم علی‌رغم توسعه فضاهای مجازی و شبکه ای، ‌این صنعت جایگاه خود را در نشر کتاب، مطبوعات و تبلیغات حفظ کرده و در حال توسعه است و در این راه فناوری‌های اطلاعات و دیجیتال نیز در خدمت چاپ قرار گرفته شده است تا این صنعت هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی توسعه یابد.

 

منبع خبر: سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر