خدا رحمت کند صنعت چاپ را . . .
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳
0 نظر
1438 بازدید

خدا رحمت کند صنعت چاپ را . . . 

...........................................................................................

سید قاسم جلیلیان معتقد است صنعت چاپ در حال نابودی و در لحظات مانده به سال جدید هیچ دعایی برای آن نمی‌توان کرد و تنها باید گفت: خدا صنعت چاپ را رحمت کند.

 

رییس اتحادیه چاپخانه‌داران قزوین اظهار کرد: سال 93 سال خوبی برای اهالی صنعت چاپ نبود و به بدنه این صنعت خیلی سخت گذشت، همه چیز گران بود اما نه حمایتی صورت گرفت و نه دستمزدها اضافه شد.

 

وی ادامه داد: شرایط طوری رقم خورد که بسیاری از چاپخانه‌های کوچک و متوسط تعطیل شدند و عده‌ای با دادن ضرر برای حفظ آبرو چاپخانه خود را باز نگه داشتند، البته چاپخانه‌های بزرگ نیز ضربه خوردند، برای مثال یکی از چاپخانه‌های بزرگ شهر ما تبدیل به پیتزا فروشی شد و خدا را شکر صاحبش بسیار راضی است.

 

جلیلیان در توضیح اتفاقات مثبت سال 93 گفت: در سال 93 هیچ اتفاق مثبتی برای صنعت چاپ رخ نداد و فقط مسوولان حرف ها و شعارهایشان زیبا تر شده بود به طوری که خود بنده با چندین سال سابقه در این صنعت بعضی مواقع صحبت‌ها را باور می‌کردم. در کل از مسوولان وزارت ارشاد و شخص وزیر گلایه دارم زیرا هیچ کاری برای صنعت چاپ انجام ندادند.

 

وی در ادامه در توضیح اتفاقات بد سال 93 اظهار کرد: همانطور که در ابتدای صحبت‌ها بیان کردم سال 93 سال خوبی نبود و شاید بدترین اتفاق آن افزایش مالیات‌ها بود که نفس صنعت چاپ را گرفت زیرا چاپخانه‌ها با کمبود کار مواجه هستند و توان پرداخت این مالیات‌های سنگین را ندارند، به نظرم مالیات بزرگ‌ترین بحران حال حاضر صنعت چاپ است.

 

این مسوول صنفی با گلایه از مالیات و ارزش افزوده بیان داشت: وقتی در کشوری بحران اقتصادی رخ می‌دهد دولت با پایین آوردن مالیات و دادن تسهیلات کم بهره و طولانی مدت از صنعت و تولید حمایت می‌کند تا تولید متوقف نشود اما در کشور ما همه چیز برعکس است و از زمانی که وارد بحران اقتصادی شده‌ایم حمایت‌ها قطع و مالیات‌ها چند برابر شده است.

 

وی ادامه داد: شرایط به قدری بد است که واقعا پیش‌بینی سال آینده بسیار دشوار شده است زیرا هیچ کار مثبتی رخ نداده که ما را به آینده این صنعت در سال 94 امیدوار کند. متاسفانه فضای سرمایه‌گذاری در تولید ترسناک شده و کسی برای سرمایه‌گذاری در آن قدم پیش نمی‌گذارد.

 

جلیلیان در بخش پایانی صحبت‌هایش در پاسخ به این سوال که در روزهای پایانی سال 93  چه دعایی برای صنعت چاپ می‌کنید گفت: کار صنعت چاپ از دعا کردن گذشته و در لحظات سال نو تنها می‌گویم، خدا رحمت کند صنعت چاپ را . . .

 

منبع: خبرنگزاری ایپینا

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر