بدترین اتفاق سال 93، اختلاف بین اتحادیه‌ها بود
سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳
0 نظر
1427 بازدید

بدترین اتفاق سال 93، اختلاف بین اتحادیه‌ها بود

.......................................................................................................................................

غلامرضا شجاع معتقد است صنعت چاپ در سال 93 سال خوبی را پشت سر نگذاشت و اختلاف بین اتحادیه‌ها را می‌توان بدترین اتفاق سال نامید.

 

مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان اظهار کرد: صنعت چاپ ایران در سال 93 با رکود کاری و اقتصادی روبه‌رو بود و درکل سال 93  برای ما سال خوبی نبود اما این امکان وجود دارد که برخی واحدها نیز سال خوبی را پشت سر گذاشته باشند.

 

وی افزود: صنعت چاپ و بسته‌بندی  صنعت مادر است و هنگامی که اوضاع کار در این صنعت خوب نباشد، سایر صنایع نیز حال و روز خوبی ندارند. در سال گذشته تعداد زیادی چاپخانه‌ در کشور تعطیل شد و وقتی چاپخانه‌ها در تهران و قم با مشکل کم کاری روبه ‌رو هستند وضعیت سایر شهرها کاملا معلوم است.

 

شجاع در توضیح بدترین اتفاق سال 93 گفت: به نظرم مشکل تداخل صنفی و درگیری اتحادیه‌ها بدترین اتفاق سال 93 بود زیرا در آخرین روزهای سال، کام همه را تلخ کرد و یک نمره منفی برای صنعت چاپ بود چراکه ما در سال‌های گذشته نیز شاهد اختلاف اتحادیه‌ها بودیم اما مسوولان حرمت‌ها را از بین نمی‌بردند و اجازه نمی‌دادند مشکلات به بیرون درز پیدا کند.

 

وی ادامه داد: اگر خواهان پیشرفت صنعت چاپ هستیم باید وحدت داشته باشیم زیرا اگر صنف نتواند در کنار هم باشد از دولت هیچ انتظاری نیست که به داد این صنعت برسد. در گذشته نیز آقای کلاری و قاسمی مشکلات را مانند یک مشکل خانوادگی و بین خودشان حل می‌کردند و مشکل صنف را بین رسانه‌ها فریاد نمی‌زدند زیرا این کار آبروی خودمان را می‌برد.

 

وی در تشریح حمایت‌های دولت در سال 93 بیان داشت: متاسفانه سال گذشته صنعت چاپ از حمایت‌های دولتی نیز بی بهره بود و دولت کمک چندانی به این صنعت نکرد.  در یک سال اخیر چاپخانه‌های دولتی قدرت بیشتری گرفتند و بخش خصوصی با مشکل کم کاری روبه رو شد و متوسط کار هر واحد چاپی به روزی 3 ساعت رسید که این یک فاجعه است.

 

وی در ادامه در توضیح اتفاقات مثبت سال 93 اظهار کرد: به شخصه معتقدم که اتفاق شاخص خوبی در سال گذشته رخ نداد و شاید ارزان شدن کاغذ، زینک و سایر ملزومات چاپی، بهترین اتفاق سال 93 بود. خوشحالم که تعاونی لیتوگرافان نیز در این ارزان شدن نقش به سزایی داشت و با وارد کردن 10 کانتینر زینک به خوبی توانست بازار را کنترل کند.

 

شجاع در بخش پایانی صحبت‌هایش در روزهای پایانی سال 93  چه دعایی برای صنعت چاپ می‌کنید گفت:تنها آرزوی من برای صنف چاپ تشکیل فراکسیون یا سازمان چاپ است تا در آینده شاهد بروز این اختلافات صنفی نباشیم و خانواده بزرگ صنعت چاپ زیر نظر یک نهاد فعالیت کنند.

 

منبع : printfamily

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر