مسئولین علاوه بر نظارت حمایت کند
چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۶
0 نظر
497 بازدید

نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان:

مسئولین علاوه بر نظارت حمایت کند

...............................................................................................

نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: صنعت چاپ درحال تحول است  و نیاز به حمایت دارد این صنعت علاوه بر نظارت نیاز به حمایت مسئولین دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری طرح و چاپ محمد علی انصاری پور در ششمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی در ارزیابی نمایشگاه افزود: در نمایشگاه صنعت چاپ امسال با همکاری صنعت و معدن، وزارت فرهنگ و ارشاد و اتحادیه صنعت چاپ خر اسان رضوی جلسه ای برگزارخواهیم کرد تا بتوانیم آیین نامه ای تنظیم کنیم تا شرایط کارگاه های کوچک مشخص شود و مشکلات این صنعت نیز بررسی و حمایت های متولیان جهت تسهیل شدن  این صنعت انجام شود.

 

نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان اظهارکرد: دراستان اصفهان 470عضو فعال اتحادیه صنعت چاپ در بخش صنعت چاپ و چاپخانه های دیجیتالی فعالیت دارند.

 

وی با اشاره براینکه صنعت چاپ درحال تحول است عنوان کرد: کسانی را که می خواهند در این عرصه فعالیت کنند در تحول چاپ باید اطلاعات خود را به روز کنند، این صنعت در حال حاضر قابل مقایسه با زمان های گذشته نیست و امروزه تکنولوژی و امکانات به روز شده و پیشرفت کرده است.

 

انصاری پور بیان کرد: صنعت چاپ اصفهان و استفاده ازدستگاه های چاپی و دیجتالی درسطح برتر است و درخاورمیانه حرف اول را می زند .

 

وی گفت: برگزاری اینگونه نمایشگاه ها نقطه عطفی در بخش صنعت چاپ و بسته بندی ایجاد می کند تا رویکرد مسئولین را به این صنعت عوض کند تا برای توسعه دراین بخش سرمایه گذاری کنند.

 

نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان با اظهار تاسف بر اینکه در حوزه مدیریت، این صنعت می خواهد رونق گیرد مسئولین تغییرجایگاه می دهند افزود: تغییر جایگاه مسئولین باعث می شود تا این صنعت همیشه به جایگاه اول خود بازگردد و نتواند پیشرفت کند زیرا افرادی را که در جهت تلاش برای پیشرفت صنعت و حل مشکلات تجربه کسب کرده اند، تغییر جایگاه مدیریتی می دهند.

 

وی گفت: صنعت چاپ را مدتی وزارت فرهنگ و ارشاد حمایت و نظارت می کرد که درحال حاضر به وزارت صنعت و معدن واگذار شده است که این اتفاق باید سال های گذشته و زودتر رخ می داد.

 

انصاری پور عنوان کرد: باید در صنعت چاپ به یک اتحاد واحد برسیم زیرا بسیار حائز اهمیت است و باید برای پیشرفت این صنعت تلاش شود تا حقوق اصناف در اتحادیه مطرح  و مسئولین نیز حمایت کنند تا مشکلات  برطرف  شود و این صنعت نیز به رونق اصلی خود برسد.

 

نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: صنعت چاپ درایران مظلوم واقع شده است و این صنعت درکشورهای دیگر جزء 5 صنعت اول و صنعت مادر محسوب می شود، باید مسئولین با دیدگاهی دیگر  به این صنعت نگاه کنند و حمایت خود را بیشتر از نظارت داشته باشند.

 

وی افزود: این صنعت اگر توسعه یابد درحقیقت صنایع دیگر نیز پویا و فعال می گردد و اگر این صنعت در ایران پویا نباشد دیگر صنایع نیز فعال نیست و صنعت ایران رو به رکود می رود.

صنعت چاپ
چاپ
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر