دیدگاه برای صنعت چاپ از نوع صادرات باید باشد
چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۶
0 نظر
509 بازدید

مسئول اتحادیه صنف چاپ دیجیتال و تبلیغات مشهد:

دیدگاه برای صنعت چاپ از نوع صادرات باید باشد

....................................................................................................................................

مسئول اتحادیه صنف چاپ دیجیتال و تبلیغات گفت: باید تمام پتانسیل ها و انرژی ها در یک جا جمع و صنعت چاپ توسعه پیدا کند تا به این صنعت با دیدگاه صادرات نگریست.

 

محمد میرمحمدی درگفتگو با پایگاه خبری طرح و چاپ افزود: از سال 1354 صنف چاپ دیجیتال و تبلیغات مشهد تشکیل شده است که 800 واحد صنفی درچاپ دیجیتال و 500 واحد درحوزه آگهی و تبلیغات با تعدادی نیروی انسانی فعالیت دارند.

 

مسئول اتحادیه صنف چاپ دیجیتال و تبلیغات مشهد در ارزیابی نمایشگاه افزود: نمایشگاه صنعت چاپ مشهد نسبت به سال گذشته به لحاظ تخصصی ضعیفتر شده است و باید تلاش شود تا نمایشگاه های این صنعت را  به سطح  جهانی برسانیم و با الگو برداری از نمایشگاه های سایرکشورها، نمایشگاه های داخلی را جهانی سازیم.

 

وی با اشاره بر اینکه اتحادیه صنف چاپ دیجیتال و تبلیغات مشهد تنها صنف مستقل درکشور است اظهارکرد: شهر مشهد  بعد از قم بزرگترین فرهنگ مکتوب را دارد که این جای بسی خوشحالی است که از کشورهای کانادا وآمریکا جهت چاپ و حروفچینی سفارش می دهند و ما با داشتن این صنعت به خود افتخار می کنیم.

میرمحمدی عنوان کرد: یک کتاب خوب لحظه ای میتواند کتاب خوب باشد که خارج از متن و موضوع آرایش، حروفچینی و آرایه های نوشتاری را رعایت شود تا بتواند خواننده را جذب کند.

 

وی بیان کرد: با همکاری استاد یاحقی توانستیم کتاب چگونه بنویسم را نگارش و حروف چینی کنیم و در اختیار همکاران قرار دهیم، تا بتوانیم فرهنگ فارسی را جایگزین زبان های بیگانه قرار دهیم و واژه های فارسی را گسترش دهیم.

 

مسئول اتحادیه صنف چاپ دیجیتال و تبلیغات مشهد، هنر چاپ دیجیتال را هنری درعرصه علمی دانست و افزود: چاپ دیجیتال، چاپ اطلاعات متغیر دستگاهی نیست بلکه یک هنر است که باید امروزه بصورت علمی بتوانیم خودمان را تجهیز کنیم و نباید دردنیای دیجیتال از پیشرفت جا بمانیم.

 

وی گفت: درسال 90 اداره ارشاد مشهد طی نامه ای به بخش صنعت و معدن خراسان رضوی تقاضای ایجاد یک اتحادیه مستقل برای کانون های آگهی و تبلیغات را داشتند که طبق نظام قانون صنفی اگر در استان ها قرار باشد اتحادیه جدید تشکیل شود باید 200پروانه کسب موجود باشد، که در این صنف نیز تاکنون 35واحد توانسته است پروانه کسب دریافت کند، بخش آگهی و تبلیغات نیز ازسال 1390زیرنظر اتحادیه چاپ دیجیتال وارد شده است.

 

میرمحمدی بیان کرد: اتحادیه صنف چاپ دیجیتال و تبلیغات مشهد آمادگی دارد تا با  اتحادیه صنعت چاپ ادغام شود و این صنف بر این باور است که  با همکاری و همدلی دو صنف میتوان دنیای چاپ و صنعت دیجیتال خراسان رضوی را به قطب صنعت چاپ در شرق کشور تبدیل کرد.

 

مسئول اتحادیه صنف چاپ دیجیتال و تبلیغات مشهد افزود: اگر مسئولین همکاری و حمایت کنند و بخش صنعت چاپ نیز با یکدیگر همدل شوند میتوانیم با نیروی انسانی قوی و با کمترین نرخ، این صنعت را توسعه دهیم و صادراتی کنیم.

صنعت چاپ
چاپ
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر