تفاهم نامه بین صنعت و چاپ و بانک ملی باعث توسعه این بخش می شود
جمعه ۰۳ آذر ۱۳۹۶
0 نظر
544 بازدید

تفاهم نامه بین صنعت و چاپ و بانک ملی باعث توسعه این بخش می شود

.............................................................................................................................................................................................

رییس اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی گفت : تفاهم نامه بین بانک ملی واتحادیه  صنعت چاپ خراسان رضوی باعث می شود تا این صنعت دراین استان رونق یابد.

 

علی مغانی درگفتگو با پایگاه خبری طرح و چاپ افزود: برای تسهیل شدن درامور چاپخانه ها اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی قراردادی را با شعب بانک ملی امضا کرده تا افرادی راکه تحت پوشش اتحادیه می باشند بتوانند ازوام های 12تا18درصد این بانک برای توسعه این صنعت استفاده کنند.

 

وی با اشاره براینکه این تفاهم نامه باعث می شود تا صنعت چاپ دربهترین شرایط درخراسان رضوی گسترش یابد افزود: با بخش شهرک های صنعتی نیز تفاهم نامه ای ایجاد شده است که باعث می شود این صنعت رونق بیشتری بگیرد و طبق تفاهم نامه، قطعاتی اززمین های شهرک صنعتی دراختیار واحدهای چاپ و بسته بندی قرارمی گیرد.

 

رییس اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی گفت: درحال حاضر 160قطعه زمین درشهرک های صنعتی دراختیار افراد این صنف قرار گرفته است که 20واحد آن ساخته شده و به همت همکاران این صنف قطعات دیگر نیز جهت آماده سازی فراهم می شود.

 

وی عنوان کرد: درسال گذشته 240دوره آموزش جهت ارتقای این صنف دراتحادیه به صورت آکادمیک برگزارشده است که دراین دوره ها ازاساتید برجسته برای آموزش استفاده شده است.

 

مغانی با ابراز تاسف بر اینکه 3سال گذشته 500 هزار قرآن از چین وارد ایران شده است گفت: باتوجه به اینکه ایران درصنعت چاپ برجسته می باشد ولی تعرفه کالاهای چاپی افزایش یافته است این باعث شده، تا این صنعت رونق خود را از دست بدهد.

 

وی افزود: تولیدات خراسان رضوی بیشتر به کشورهای تاجیکستان، افغانستان و قزاقستان عرضه می شود امسال نیز با توجه به گرانترشدن تعرفه بعضی کالاها نسبت به سال های گذشته تقاضای عرضه تولید از کشورها کمتر شده است.

 

رییس اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی با اشاره براینکه در سال گذشته 500 هزارتن دربخش صنعت چاپ خراسان رضوی صادرات داشته است بیان کرد: در نمایشگاه امسال چاپ وبسته بندی نسبت به سال گذشته تعداد شرکت کنندگان کمترشده است واین بخاطر برگزارشدن بازه زمانی نمایشگاه تهران است، که افراد این صنف با توجه به شرایط اقتصادی نیز نتوانسته اند درنمایشگاه چاپ و بسته بندی مشهد شرکت کنند.

 

وی درخصوص اینکه اگراین نمایشگاه ها بتواند رونق بیشتر و مخاطب داشته باشد افزود: باید نمایشگاه های تخصصی چاپ باهمکاری کشورهای اکو برگزارشود تا بتوانند هم مخاطب خارجی خود رابازیابند وهم اینکه بتوانند تبادلی برای گسترش روابط دربخش خارجی نیزداشته باشند.

 

مغانی گفت: درحال حاضر اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی 450عضودارد که 125عضو درمشهد هستند و دراوایل انقلاب این اتحادیه 14عضو بیشترنداشته است.

 

رییس اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی عنوان کرد: با نمایندگان مجلس نیز هماهنگ شده است تا قانون ارزش افزوده درمجلس بررسی شود تامشکلات این صنف نیز کمتر شود.

 

وی افزود: چاپخانه ها وماشین آلات نیز اززیر نظر ارشاد خارج شده وتحت پوشش صنعت ومعدن قرار گرفته است.

 

مغانی گفت: مشکلات بسیاری درقسمت چاپ وجود دارد و برای گسترش چاپ دیجیتال باید تلاش کنیم تا این چاپ را رونق دهیم، و به کسانی که میخواهند دراین صنعت سرمایه گذاری کنند نیز مشاوره رایگان دراختیار آنان قرار دهیم.

 

وی عنوان کرد: اکثردستگاه های چاپ و ازکشورآلمان وارد می شوند وما تولید داخل نداریم.

 

ششمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی در شهر مشهد در تاریخ اول آذر ماه الی چهارم آذر ماه در محل نمایشگاه های بین المللی مشهد در حال برگزاری است.

 

 

 

 

صنعت چاپ
چاپ
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر