هر سال برگزار شدن نمایشگاه چاپ منطقی نیست
پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵
0 نظر
925 بازدید

هر سال برگزار شدن نمایشگاه چاپ منطقی نیست

.................................................................................................................................

جواد بختیاری گفت: هر سال بر گزار شدن نمایشگاه تخصصی چاپ و بسته بندی کار منطقی ای در کشور ما نیست و در هیچ کجای دنیا این اتفاق نمی افتد.

 

به گزارش پایگاه خبری طرح و چاپ، جواد بختیاری، رییس کمیسیون بازرسی و عضو اللبدل هیات مدیره اتحادیه صنعت چاپ و مدیر عامل چاپخانه طلوع مشهد گفت: هر سال بر گزار شدن نمایشگاه تخصصی چاپ و بسته بندی کار منطقی ای در کشور ما نیست و در هیچ کجای دنیا این اتفاق نمی افتد.

 

وی افزود: مشکل دیگری که در نمایشگاه چاپ و بسته بندی در مشهد داریم، هم زمان بودن این نمایشگاه با نمایشگاه بزرگ تهران است و حداقل فاصله زمانی که برای برگزاری انتخاب می شود باید دوماه باشد و قاعدتا برای شرکت ها سخت است که در فاصله زمانی یک ماهه در دو نمایشگاه شرکت کنند.

 

بختیاری در خصوص برگزاری نمایشگاه در سطح بین المللی خاطر نشان کرد: هیچ راهی برای برگزاری نمایشگاه چاپ به شکل بین المللی برای یک بخش خصوصی وجود ندارد و اگر کمک دولت، وزارت ارشاد و صنایع و معادن نباشد این امر امکان پذیر نیست، چرا که با وجود نرخ دلاری ای که نمایشگاه برای مخاطبان خارجی گذاشته و بازار ضعیفی که کشور ما دارد، شرکت های خارجی انگیزه ای برای شرکت در نمایشگاه ندارند.

 

رییس کمیسیون بازرسی اتحادیه صنعت چاپ خراسان در ادامه گفت: در برگزاری هر نمایشگاه معمولا اطلاعاتی که از بازدیدکنندگان به دست می آید، مهمترین دستاورد آن نمایشگاه است، که در این نمایشگاه این اطلاعات جمع آوری نشده و همچنان در بحث رجیستری بازدیدکنندگان ضعف وجود دارد.

 

جواد بختیاری افزود: نمایشگاه چاپ و بسته بندی مشهد، امسال نسبت به دو دوره ی گذشته هم از نظر کیفیت و هم از نظر کمیت رشد داشته است و امسال سالن های بیشتری را شرکت کنندگان پوشش دادند و حضور چند شرکت خارجی در نمایشگاه نشان دهنده ی این رشد کمی و کیفی است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر