باید جایگاه و زمان استفاده از چاپ دیجیتال را بدانیم
شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵
0 نظر
920 بازدید

باید جایگاه و زمان استفاده از چاپ دیجیتال را بدانیم

....................................................................................................................

رضا نورایی، کارشناس چاپ و بسته بندی گفت: چاپ دیجیتال پیشرفت های بسیاری داشته و صنعت چاپ و گرافیک باید بدانند که چه زمانی از چاپ دیجیتال و چه زمانی از چاپ های انبوه استفاده کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری طرح و چاپ، رضا نورایی، کارشناس چاپ و بسته بندی و مدیر مسئول ماهنامه صنعت بسته بندی، در حاشیه برگزاری سمینار چاپ دیجیتال در نمایشگاه چاپ و بسته بندی مشهد گفت: چاپ دیجیتال پیشرفت های بسیاری داشته و هر روز در حال توسعه و تلاش برای وارد شدن به سفارشات چاپی است اما باید در جایگاه خودش مورد استفاده قرار گیرد و اهالی صنعت چاپ و گرافیک باید بدانند که چه زمانی از چاپ دیجیتال و چه زمانی از چاپ های انبوه استفاده کنند.

 

نورایی در ادامه افزود: هدف ما از برگزاری دوره های آموزشی، آشنا کردن مخاطبان با کاربردهای چاپ دیجیتال است.

 

مدیر ماهنامه صنعت بسته بندی در خصوص برگزاری سمینارهای آموزشی در مشهد گفت: در شهری مثل مشهد افراد بسیاری در صنعت چاپ در گیرند مثل کانون های تبلیغاتی و چاپخانه های بسیاری که در این شهر مشغول فعالیت هستند و باید این سمینارهای آموزشی به اندازه ای برگزار شود تا همه ی این افراد را پوشش دهد.

 

وی گفت: این نمایشگاه برای مشهد و خراسان رضوی که دارای بضاعت بیشتری در صنعت چاپ است، محدود و کم است و متاسفانه اهدافی که در سند چشم انداز تعیین شده در نظر گرفته نشده است. وقتی در کشور صحبت از اقتصاد مقاومتی می شود ما باید همه تلاشمان را برای بیشتر شدن تحرکات و جنب و جوش در صنعت و اقتصاد داشته باشیم، اما متاسفانه مسئولین آنطور که باید فضا را آماده نمی کنند.

 

نورایی در رابطه با صنعت بسته بندی خاطر نشان کرد: اغلب درصنعت بسته‌بندی دچار سوءتفاهم هستیم و فقط به کارکردهای فروش آن توجه می‌کنیم. این کمترین کارکرد صنعت بسته‌بندی است چرا که اولویت اصلی حقوق مصرف‌کننده است. با رویکرد فروش فقط منافع تولیدکننده و فروشنده تامین می‌شود. در حالی که اگر اولویت ما منفعت مصرف‌کننده باشد کارکردهای فروش نیز خود به خود تامین شده و شاهد توسعه بیشتر در این صنعت خواهیم بود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر