یک سال فرصت برای ساخت و ساز واحدها در شهرک چاپ و نشر مشهد
یکشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۴
0 نظر
1289 بازدید

یک سال فرصت برای ساخت و ساز واحدها در شهرک چاپ و نشر مشهد

...........................................................................................................................................................................................

به گزارش آژانس خبری طرح و چاپ علی مغانی گفت: برابر قانون شرکت شهرک ها، از زمانی که زمین را به متقاضی تحویل میدهند، مدت یک سال فرصت برای ساخت و ساز است و اگر ظرف این مدت ساخت و ساز انجام نشود، قراردادشان باطل می شود.

 

علی مغانی، رییس اتحادیه چاپخانه داران خراسان در خصوص واحدهای واگذار شده شهرک چاپ و نشر مشهد، در گفتگو با آژانس خبری طرح و چاپ گفت: شرکتی که در ابتدا کار امکان سنجی شهرک را انجام داد، برای این مجموعه 160 هکتار پیشنهاد کردند اما در فاز اول 30 هکتار را به ما اختصاص دادند که از این 30 هکتار هم، بخشی در معارض قرار گرفت، بخشی در زیرساخت های خیابان ها و فضای سبز و بخشی هم در زیر دکل های برق فشار قوی قرار دارد، در نهایت متراژی حدود 16 هکتار برای واگذاری باقی ماند. ضمن اینکه ما هم به علت محدودیت زمین نتوانستیم به متقاضیان متراژهای بالا را اختصاص بدهیم و بالاترین زمین واگذار شده 3000 متر بوده، در حالی که تقاضاهای 10000 و 20000 متر هم داشتیم و در فاز دوم باید پیش بینی این شرایط انجام شود.

 

وی در ادامه افزود: از واحدهای واگذار شده بعضی ها شروع به ساخت کرده اند و برابر قانون شرکت شهرک ها، از زمانی که زمین را به متقاضی تحویل میدهند، مدت یک سال فرصت برای ساخت و ساز است و اگر ظرف این مدت ساخت و ساز انجام نشود، قراردادشان باطل می شود. البته بعضی واحدها را خود شرکت به دلیل فراهم نبودن امکانات و یا قرار گرفتن در زیر دکل برق، تحویل نداده است.

 

مغانی در خصوص تحویل و راه اندازی انشعابات شهرک اظهار داشت: با توافق انجام شده با هیات امنا، امکانات آب و برق به واحدهایی داده می شود که آماده بهره برداری باشند. و به علت کمبود آبی که در شهرک صنعتی طوس وجود دارد و نمی توانند آب مورد نیاز برای ساخت و ساز را تامین کنند، این انشعابات تنها در زمان بهره برداری واگذار می شود.

 

رییس اتحادیه چاپخانه داران خراسان در پاسخ به سوال خبرنگار طرح و چاپ در خصوص امکانات واگذار شده از سوی شرکت شهرک ها به اهالی صنف چاپ پاسخ داد: هزینه ای که دوستان بابت خرید زمین ها پرداخت کردند، حق انتفاع بوده و بابت هزینه های آب، برق، گاز، تلفن، آسفالت، جدول بندی، فضای سبز و... است. این زمینی که در شهرک با این مشخصات به دوستان واگذار شده نهایتا با قیمت متری 230 هزار تومان تمام شده است اما در خارج از شهرک قیمت ها تا متری 410 هزار تومان است.

 

وی گفت: به دوستان تسهیلات بانکی تعلق نگرفته اما پرداخت ها به این صورت بوده که، 30 درصد از کل مبلغ ابتدا دریافت شده و الباقی آن هم در 30 قسط پرداخت خواهد شد.

 

علی مغانی در خصوص فروش واحدها گفت: در شرایط فعلی نمی توانند بفروشند و اگر شخصی تمایل به فروش واحدش را دارد باید بعد از ساخت و دریافت پایان کار اقدام به واگذاری نمایند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر