دیدگاه متولیان صنعت چاپ باید عوض شود
پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۳
0 نظر
1681 بازدید

دیدگاه متولیان صنعت چاپ باید عوض شود

....................................................................................................

محمد علی انصاری پور در گفتگو با خبرنگار آژانس خبری طرح و چاپ، گفت: امیدواریم در سال 94 دیدگاه کسانی که متولی صنعت چاپ هستند، عوض شود تا ما شاهد تغییر و تحول در صنعت چاپ باشیم.

 

به گزارش آژانس خبری طرح و چاپ، محمد علی انصاری پور، رئیس اتحادیه چاپ و لیتوگرافی اصفهان، بهترین اتفاق سال 93 برای صنعت چاپ را اینگونه بیان کرد: ما در اتحادیه چاپ اصفهان در سال 93، تعاملی با اداره کل ارشاد داشتیم و وزارت ارشاد به این اتحادیه بها داده و عضو رسمی کمیسیون فرهنگی ارشاد شدیم.

 

وی افزود، اتفاق خوب دیگر این بود که اصفهان توانست برای اولین بار جشنواره چاپ و تجلیل از چاپ را امسال به صورت استانی برگزار کند. و مورد بعدی اینکه، تعاملاتی برای آموزش صنعت چاپ در اصفهان انجام شد و دانشگاه علمی کاربردی برای پذیرش دانشجو اعلام آمادگی کرد و امسال اولین ورودی دانشجویان خود در این رشته را ثبت نام کرد.

 

انصاری پور تعطیلی هفت چاپخانه اصفهان در سال 93 را جزو بدترین اتفاقات این سال دانست و گفت: از دیگر مشکلات ایجاد شده، افزایش مالیات بوده است. نه تنها بخشودگی مالیات برای ما اتفاق نیفتاد بلکه اخذ مالیات ها هم سلیقه ای و بی رویه شد و مالیات بر ارزش افزوده هم به آن اضافه شد، که اینها هیچ توجیه اقتصادی برای صنعت چاپ ندارند و راضی کننده نیستند و همه این موارد باعث شده تا ما به عنوان افرادی که باید پاسخگو باشیم، برای کسانی که مطالبات صنفی دارند، هیچ جوابی نداریم.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار طرح و چاپ، که بهترین اتفاق برای صنعت چاپ در سال 94 را چه میدانید، افزود: امیدوارم در سال 94 یک متولی دلسوز و قدرتمند از لحاظ مالی برای صنعت چاپ پیدا شود تا بتواند مشکلات این صنعت را رفع کند.

 

او خاطر نشان کرد، دیدگاه کسانی که متولی صنعت چاپ هستند باید عوض شود، ما شاهد تغییر و تحول در صنعت چاپ هستیم ولی با رویکرد حاضر، صنعت چاپ هیچ جایگاهی را در کشور نمی تواند داشته باشد، چرا که هیچ قدرتی ندارد.

 

رئیس اتحادیه چاپ اصفهان در ادامه افزود: بهتر است صنعت چاپ خودش یک وزارتخانه داشته باشد. در وزارت ارشاد، نمی توان دنبال مطالبات چاپ بود، مگر اینکه یک بودجه خیلی خوب را به صنعت چاپ اختصاص بدهند، در غیر این صورت امیدی نیست.

 

محمد علی انصاری پور در پایان صحبت هایش، سلامتی و پیروزی همکاران و کسانی که برای صنعت چاپ قدم بر میدارند را آرزو کرد و گفت: امیدوارم در سال جدید، چالش های موجود برداشته شود و صنعت چاپ با توجه به اینکه همیشه در همه زمینه ها پیشگام بوده، بتواند خودش را همانطور که لایقش است، نشان دهد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر