استانداردهای فلوت
دوشنبه ۱۵ دى ۱۳۹۳
0 نظر
547 بازدید

طبق اصول معماری یک کمان بهترین تحمل کننده فشارهای سنگین خواهد بود، این اصل فقط مربوط به مصالح معماری نیست، بلکه در مورد کاغذ هم صادق است. کاغذهای موج دار(corrugated) یا(flute) شده که در اکثر بسته ها مورد استفاده قرار می گیرند بر همین اصل ساخته شده اند، علاوه بر استحکام، خالی بودن فضای بین لایه های این کاغذها باعث ایجاد نرمی و حفظ محصول در مقابل فشارهای سخت و شکننده خواهد بود همچنین این فضای خالی عایق بسیار خوبی برای دما محسوب می گردد.

در حال حاضر مقواهای موج دار یا فلوت در ۳ اندازه نسبی نازک، متوسط و ضخیم و بطور استاندارد در ۵اندازه ضخامت با نام های A,B,C,E&F تولید می شود.

انواع مقواهای فلوت شده بر اساس ارتفاع موج

                      

 

A-Flute

اصلی ترین و ضخیم ترین مقوای فلوت است. بیشترین موارد استفاده از آن برای ضربه گیری است و به عنوان نگهدارنده کنار محصول در درون بسته بکار می رود، بطور استاندارد تعداد فلوت های آن در یک فوت ۳۳ عدد است.

B-Flute

دومین مقوای فلوت به لحاظ داشتن ضخامت است، برای بسته های نسبتا بزرگ مثل تلویزیون و انواع ظروف شکستنی مناسب است همچنین بعنوان پانل تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد. بطور استاندارد تعداد فلوت های آن در یک فوت ۴۷ عدد است.

C-Flute

ضخامت آن از A-Fluteکمتر وB-Flute بیشتر است، این نوع مقوای موجدار دارای مصارف و کاربرد های زیاد است و تقریبا ۸۰درصد مقواهای مورد استفاده در دنیا از این نوع هستند. بطور استاندارد تعداد فلوت های آن در یک فوت ۳۹ عدد است.

E-Flute

ضخامت آن در حدود یک چهارم C-Flute و برای بسته بندی مواد غذایی، جعبه پیتزا و ... کاربرد دارد، بطور استاندارد تعداد فلوت های آن در یک فوت ۹۰عدد است.

F-Flute

کمترین ضخامت را در میان مقواهای فلوت دارد و برای بسته بندی های بسیار ظریف و لوکس کاربرد دارد. بیشترین تعداد موج در میان مقواهای فلوتی را دارد بطور استاندارد تعداد فلوت های آن در یک فوت ۱۲۸ عدد است.

 ترسیم مقایسه ای مقواهای فلوت شده بر اساس ارتفاع موج

 

                        

 

منبع :  http://cartontech.ir

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر