چاپ افست خشک DI
دوشنبه ۱۵ دى ۱۳۹۳
0 نظر
563 بازدید
آیا می دانید چاپ افست خشک DI چيست ؟

چاپ DI، همان چاپ افست است؛ با این تفاوت که پليت های كار چاپی (زينک ها)، مستقيماً در داخل خود دستگاه چاپ، ظاهر می شوند و سپس چاپ 4 رنگ، به طور خودكار شروع می گردد. به عبارت ديگر، 4عدد platesetter (دستگاه ساخت مستقيم پليت از كامپيوتر) در داخل دستگاه چاپ افست نصب شده است كه مستقيماً و به طور همزمان، اطلاعات تفكيک رنگ را از داخل كامپبوتر دريافت میكنند.و بر روی پلیت ها درج می کنند.

پلیت ها  در چاپ افست DI :

در سیستم چاپ افست خشک DI جنس پلیت ها و مرکب ها با سیستم چاپ افست معمولی تفاوت دارد، در سیستم چاپ افست معمولی بر روی پلیت ها، لایه ای حساس به نور وجود دارد که پس از ایجاد ترام توسط دستگاه پلیت ستر و یا با استفاده از دستگاه کپی زینک در سیستم های ایمج ستر پلیت توسط دارو های شیمیایی شسته شده و قسمت هایی که در معرض نور قرار گرفته اند ثابت می شوند .اما در پلیت های چاپ افست خشک دیگر خبری از دارو های شیمیایی نیست و سطح حساس در این پلیت ها یک لایه پلیمری حساس به گرما است  و قسمت هایی از این سطح که در معرض نور (لیزر) قرار گرفته اند بخار می شوند . در این زینک ها به دلیل مرکب گریز بودن لایه سلیکونی مرکب مستقیما بر روی پلیت به قسمت هایی که توسط لیزر برداشته شده می چسبد و سپس به سیلند چاپی منتقل می شود در این سیستم واسطه آب جهت انتقال مرکب حذف می شود .

كيفيت بالای چاپ افست DI 

به دليل عدم حضور آب در ماشين و استفاده از مركب مرغوب افست بدون آب(waterless)،رنگ‌های چاپ شده دارای جلا و شفافيت بيشتری هستند. با استفاده از كنترل‌های كامپيوتری مركب، رنگ‌های مورد نظر به سرعت حاصل شده و هيچ نيازی به كنترل روی هم خوردن آن‌ها وجود ندارد. با روی هم خوردن صد درصد رنگ‌ها، از همان اولين چاپ، بالاترين وضوح چاپ در سفارشات چاپی که در افست DI چاپ می شوند حاصل می‌شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر