آموزش آکادمیک در عرصه چاپ و نشر ضروری است
سه شنبه ۱۶ دى ۱۳۹۳
0 نظر
74 بازدید

قم - مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اهمیت و ضرورت آموزش آکادمیک در حوزه چاپ و نشر از ایجاد زمینه برای تحصیل فعالان این عرصه در دانشگاه علمی کاربردی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمودرضا برازش در نشستی که با حضور حجت الاسلام عبدالرضا ایزدپناه مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، حامد حجتی معاون فرهنگی هنری این اداره کل، حسینی مدیرعامل تعاونی ناشران و خرمی رئیس اتحادیه ناشران قم برگزار شد، با بیان اینکه بر اساس مصوبات اداره کل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۵۰ درصد هزینه تحصیل فعالان حوزه چاپ و نشر در دانشگاه علمی کاربردی توسط این اداره کل تامین خواهد شد، افزود: تعداد رشته‌ها و زمان ثبت نام متعاقبا اعلام می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت آموزش آکادمیک در عرصه چاپ و نشر، تصریح کرد: ویژگی این اقدام حمایتی این است که از این پس با حضور آکادمیک نیروهای فعال چاپ و نشر قطعا در کیفیت کار موثر خواهد بود.

مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین بر ضرورت توجه به فعالیت حرفه‌ای تاکید کرد و اظهار داشت: این حرکت فرهنگی در آینده نزدیک منجر به ارتقای سطح علمی فعالان عرصه چاپ و نشر می شود.

برازش در پایان اضافه کرد: یکی از مسایل امروز صنعت چاپ و نشر فاصله‌ای است که با حوزه‌های آکادمیک و علمی این کار داریم که امیدواریم با این اتفاق و حمایت، این مسئله حل شود.

 

منبع خبر: خبرگزاری مهر

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر