تدوین طرح استراتژیک برای رسیدن به فروش بلند مدت
دوشنبه ۱۳ دى ۱۳۹۵
0 نظر
129 بازدید

تدوین طرح استراتژیک برای رسیدن به فروش بلند مدت 

......................................................................................................................................................

کارشناس ارشد رشته مدیریت صنایع چاپ گفت: اگرمدیران ما به یک نگرش جامع نرسند و ندانند که فروش باید از روش سنتی خارج و به روش مدرن برسد. در همان کسب وکار قدیمی در جا خواهند زد و فروش روزانه خود را خواهند داشت.

 

آرش نیک‌دست، کارشناس ارشد رشته مدیریت صنایع چاپ و کارشناس ارشد MBA گرایش بازاریابی از دانشگاه تهران و یکی از مدرسان کارگاه آموزشی در نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران درباره هدف از برگزاری کلاس ها در بیست و سومین  نمایشگاه  چاپ و بسته بندی گفت: برای اینکه بین صنعت، مدیریت و دانشگاه ارتباط ایجاد شود این کلاس ها را دایر کرده ایم. زیرا ما در چاپخانه ها مشکل فروش بلند مدت داریم و برای رسیدن به علم تبلیغات باید اطلاع رسانی ویژه ای برای چاپخانه داران انجام شود.

 

نیک دست تصریح کرد: با توجه به اینکه در چاپخانه ها بهترین تکنولوژی‌ها وجود دارد اما وقتی به بحث فروش محصولات می رسیم با مشکل تبلیغات مواجه می شویم.

 

کارشناس ارشد رشته مدیریت صنایع چاپ افزود: تا وقتی که مدیران ما به یک نگرش جامع نرسند و ندانندکه فروش باید از روش سنتی خارج و به روش مدرن برسد. در همان کسب وکار قدیمی در جا خواهند زد و فروش روزانه خود را خواهند داشت چرا  که فروش آینده‌ یشان را پیش‌بینی نکرده اند.

 

وی با انتقاد از ضعف تبلیغات چاپخانه داران گفت: خیلی وقت ها چاپخانه‌داران برگه یک صفحه‌ای دارند و این همان خط‌مشی آنها است که نه مشتری و نه پرسنل چاپخانه اهداف را نمی‌داند. در صورتی که یک چاپخانه دار برای ثبت استراتژی حتما باید هزینه صرف کند و از تمام افراد از جمله، مدیر بازاریابی، مدیر فروش، مدیر تولید، پرسنل و کادر خط تولید در شرکت گزارش‌گیری کند و همه در شرف این طرح و اهداف آن قرار گیرند.

 

وی در مورد ادامه دار بودن دوره های کلاس های آموزشی گفت: افرادی که در این کلاس ها حضور دارند می توانند به روابط عمومی نمایشگاه مراجعه کرده و ثبت نام کنند. دوره آموزش کوتاه مدت ما حدود 300 ساعت است و پنج آیتم داریم که در واقع  یک پروسه دانشگاهی است و 50 ساعت به صورت فشرده است و علاقه مندان می توانند در این کلاس ها از طریق روابط عمومی نمایشگاه ثبت نام کنند.

 

منبع: چاپ و نشر

صنعت چاپ
چاپ
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر