نوآوری در کلیشه سازی دیجیتال کداک
یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۳
0 نظر
654 بازدید

نوآوری در پیش از چاپ فلکسو

سیستم Flexcel NX  استفاده ا‌ی منحصربفرد از تکنولوژی است که به خاطر تحول بخشیدن در کیفیت و کارآمدی چاپ ، نقطه عطفی در پیش از چاپ فلکسوی دیجیتال به شمار می رود. این روش، حاصل به‌کارگیری ترام رزولوشن بالا و تازه‌های علم مواد و نرم‌افزارهای اختصاصی است که محصولی کاملا مطابق فایل دیجیتال اصلی، همراه با ساختار ترام بهینه شده برای چاپ به دست می‌دهد.

ترام‌هایی با شکل جدید و نوک مسطح

برخلاف کلیشه سازی دیجیتال رایج، که در آن فعل و انفعالات شیمیایی در حین تابش یووی، موجب گرد شدن نوک ترام‌ها بخصوص در نواحی روشن می‌شود، در سیستم Flexcel NX فعل و انفعالات شیمیایی طوری است که ترام‌هایی با دامنه بزرگ و نوک مسطح به دست می‌آید.

این ساختار ترام با چاپ نقاطی ثابت و قابل تکرار، کلیدی برای بالا بردن کارآمدی در هنگام چاپ است که از تغییرات ناشی از فشار در موقع چاپ یا شستشوی کلیشه‌ها و یا تغییر نوع کلیشه جلوگیری می‌کند.

تصویر با رزولوشن بالا

سومین قطعه در پازل تصویرگذاری، رزولوشن بالا است که حداکثر طیف تن‌های رنگی و تولید ظریف تصاویر را تضمین می‌کند. در سیستم  Flexcel NX از تکنولوژی ترام SQUARESPOT استفاده می‌شود که قادر به چاپ ترام‌هایی تا 1000 LPI است که نقاطی به اندازه 10 میکرون تولید می‌کند و در نتیجه جزئیات دقیقی در بخش روشن تصاویر و نوانس‌ها می‌آفریند که به خاطر شکل خاص ترام‌ها (با نوک مسطح) از ابتدا تا انتهای چاپ هیچ کدام از جزئیات تصویر از بین نمی‌روند.

انتقال بهینه مرکب

انتقال کارآمد و موثر مرکب تاثیر فوق العاده‌ای هم روی ظاهر تصویر و هم روی میزان تولید دارد. کلیشه‌های Flexcel NX با ترام‌های نوک مسطح و مقاوم در برابر فشار، دنسیته بالا در چاپ فراهم می‌آورند. در آن دسته از کارهای چاپی که در گذشته انتقال مرکب با دنسیته بالا، باعث خرابی آن‌ها می‌شد، استفاده از ترام Kodak DIGI CAP بافتی بسیار ظریف برای کلیشه‌های فلکسو به دست می دهد. به‌علاوه در مصرف مرکب نیز به‌طور قابل ملاحظه‌ای صرفه جویی می‌شود.

 ترام  Digi Cap

 ترام DigiCap یک ویژگی نرم افزاری سیستم Flexcel NX است که با ایجاد بافت های ظریف میکرونی روی کلیشه‌ها گامی بلند در انتقال مرکب به پیش گذاشته است. آن چاپ هایی که در انتقال مرکب به طور سنتی مشکل دارند اکنون می توانند از دنسیته‌های بالاتر چاپ، پوشش مرکب کمتر و گاموت وسیع تر رنگ بهره مند شوند.

در این راه حل خلاقانه، از قابلیت‌های ترام سازی با رزولوشن بالای سیستم Flexcel NX برای ایجاد تصاویری ظریف و یکنواخت در کل کلیشه استفاده می‌شود. ترام‌ها فقط 10 x 5 میکرون هستند که به طور یکنواختی در تمام کلیشه هم تنپلات و هم ترام توزیع شده‌اند. تمام سیستم‌های Flexcel NX قابل ارتقا به تولید ترام‌های DigiCap NX هستند. فقط کافیست اپراتور قبل از شروع کار، قابلیت DigiCap را انتخاب کرده باشد.

تولید یک به یک تصویر

تولیدات کلیشه‌های Flexcel NX نه تنها ثابت و قابل تکرار، بلکه به‌طور کامل قابل پیش بینی نیز هستند. سیستم Flexcel NX تنها سیستم فلکسو‌گرافی است که به واقع نقاط تصویر را یک به یک روی کلیشه منتقل می‌کند و در ترکیب با تکنولوژی ترام گذاری SQUARESPOT، تصویر در فایل دیجیتال درست یک به یک و نقطه به نقطه روی کلیشه منتقل شده و به همان دقت و ظرافت چاپ می‌شود.

سیستم فلکسوگرافی Flexcel NXKodak  در سال 2008 برنده جایزه  INTERTECH TECHNOLOGY AWARDS  و در سال 2009 برنده جایزه Trchnical Innovation شده است. همچنین ترام Kodak DigiCap NX در سال 2010 جایزه INTERTECH TECHNOLOGY را از آن خود کرده است.

 

منبع : کداک

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر