چاپخانه‌های کرمان در حوزه اقتصادی نیازمند حمایت هستند
چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
0 نظر
277 بازدید

چاپخانه‌های کرمان در حوزه اقتصادی نیازمند حمایت هستند 

...........................................................................................................................................................

مدیرکل ارشاد کرمان با بیان اینکه صنعت چاپ استان اگر به تکنولوژی روز تجهیز نشود قیمت تمام شده کار افزایش پیدا کرده و از کیفیت کار نیز کاسته می‌شود گفت: چاپخانه‌ها در طول سال‌ها با فراز و نشیب‌هایی در حوزه اقتصادی روبه‌رو بودند که نیازمند حمایت هستند.

 

محمدرضا علیزاده شامگاه سه‌شنبه در هفتمین همایش استانی صنعت چاپ کرمان با تبریک 11 شهریور روز صنعت چاپ اظهارداشت: حوزه چاپ و نشر نقش مهمی در ارتقای سطح فرهنگ جامعه دارد.

 

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی نیز صنعت چاپ بسیار مهم است و نقش تاثیرگذاری دارد گفت: صنعت چاپ با بسته‌بندی تولیدات در ایجاد ارزش افزوده نقش خود را به‌خوبی ایفا کرده است.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه صنعت چاپ در کرمان به‌عنوان یک صنعت مادر به‌شمار می‌رود عنوان کرد: بالغ بر 500 نفر به‌صورت مستقیم در چاپخانه‌های استان مشغول کار هستند.

 

وی با بیان اینکه تا چند سال اخیر امکان چاپ نشریات در کرمان نبود اما امروز نشریه‌های کرمان در داخل استان چاپ می‌شود افزود: خوشبختانه این صنعت در کرمان توسعه پیدا کرده و تعداد چاپخانه‌های استان نیز افزایش پیدا کرده است.

 

علیزاده با اشاره به اینکه امروز به‌همت چاپخانه‌داران استان از نظر کمی و کیفی هیچ وابستگی به سایر استان‌ها نداریم و حتی بخشی از نیازهای چاپی جنوب‌شرق کشور را هم تامین می‌کنیم گفت: جای خوشحالی است که افرادی صاحبان چاپخانه‌های استان هستند که دیدگاه فرهنگی دارند و از این بابت جای قدردانی دارد.

 

وی با بیان اینکه چاپخانه‌ها در طول سال‌های گذشته با فراز و نشیب‌هایی در حوزه اقتصادی روبه‌رو بودند که نیازمند حمایت هستند بیان کرد: در بازدیدی که به‌مناسبت سالروز صنعت چاپ از تعدادی از چاپخانه‌های استان داشتم مشکلات آنها بررسی و انتقال داده می‌شود.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه بالغ بر 300 نشریه در استان کرمان چاپ می‌شود که با حمایت چاپخانه‌داران در حقیقت از چاپ نشریات حمایت می‌شود گفت: وزارت ارشاد از تربیت کارگر ماهر در چاپخانه‌ها حمایت می‌کند و در طرحی موارد این حمایت اعلام شده است که بهتر است چاپخانه‌داران از این طرح نهایت استفاده را بکنند.

 

وی با بیان اینکه صنعت چاپ استان اگر به تکنولوژی روز تجهیز نشود قیمت تمام شده کار افزایش پیدا کرده و از کیفیت کار نیز کاسته می‌شود که باید چاپخانه‌داران به این نکته توجه داشته باشند افزود: آمادگی داریم تا در کمیته‌های مختلف از جمله کارگروه رفع موانع تولید، مشکلات چاپخانه‌های استان را مورد بررسی قرار دهیم و برای رفع آنها حمایت‌های لازم را انجام دهیم.

 

منبع: تسنیم

 

صنعت چاپ
چاپ
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر