نمایشگاه پک پرینت (Pack Print 2019 )رویدادی برای تبیین آیندۀ صنعت بسته بندی و چاپ در آسیا
یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷
0 نظر
288 بازدید

نمایشگاه پک پرینت (Pack Print 2019 )رویدادی برای تبیین آیندۀ صنعت بسته بندی و چاپ در آسیا

..............................................................................................................................................................................................................................................................................

هفتمین نمایشگاه بین المللی بسته بندی و چاپ آسیا بر اساس چهار حوزۀ فعالیتی افتتاح گردیده و محصولات جدیدی در آن در معرض نمایش قرار گرفته اند که نشان دهندۀ حرکت رو به جلو در این صنعت است.

 

نوآوری­ های بخش بسته­ بندی و چاپ و فناوری­ های جدید در نمایشگاه آتی که از 18 تا 21 دسامبر سال 2019 در شهر بانکوک تایلند برگزار خواهد شد در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت. همکاری سه جانبه بین شرکت Messe Dusseldorf Asia، اتحادیه بسته­ بندی تایلند و اتحادیۀ چاپ تایلند منجر به برپایی نمایشگاهی تحت عنوان PACK PRINT INTERNATIONALگردیده است که بعد از نمایشگاه­های Drupa وInterpack، محل نمایش آخرین فناوری­ها و نوآوری­ها در بازارهای بسته­ بندی و چاپ است که هفتمین دورۀ آن در حال برگزاری است.

 

بر اساس تحلیل ­های موسسۀ تحقیقاتی Profshare Market Research، طی یک دهۀ آینده، صنعت بسته ­بندی شاهد انقلاب قابل توجهی خواهد بود چرا که درخواست­ها برای استفاده از چاپ دیجیتال افزایش خواهد یافت، در حالی که بازار جهانی بسته ­بندی و چاپ دیجیتال به دلیل نیاز بیشتر به فناوری­های موثرتر و کم هزینه ­تر و الزام وجود طرح­های گرافیکی بصری زیبا برای کالاهای مصرفی، با رشد زیادی مواجه خواهد شد. در حقیقت، فناوری اینکجت موجب رشد بازار بسته­بندی و چاپ دیجیتال خواهد شد و در آینده فرمت­ های جدیدی از جمله ورقه شیاردار، کارتن­ های تاشو و پلاستیک منعطف روانه بازار خواهند شد.

 

در حال حاضر، بازار آسیا و اقیانوسیه با سهم 42 درصدی، بیشترین سهم را از بازار چاپ و بسته ­بندی به خود اختصاص داده و پیش­بینی می­شود تا سال 2025 با رشد بیشتری مواجه گردد. در ادامه باید متذکر شد فرآیندهای چاپی که طی 12 ماه آتی رشد نسبتا سریعی خواهند داشت عبارتند از فناوری اینک جت و چاپ دیجیتال در فرمت­ های بزرگ و چاپ دیجیتال مبتنی بر تونر و در کنار رشد این فناوری­ ها، بخش­های مختلفی از بازار چاپ نظیر بسته­ بندی، لیبل و جلد، بیلبورد و دایرکت میل رشد فزاینده‌ای خواهند داشت.

 

برای نمایشگاه پک پرینت 2019، چهار زمینه فعالیتی تعریف شده است. علاوه بر ترفندهای بازاریابی، این چهار حوزۀ فعالیتی عبارتند از رویکردهای آتی، ارائه نوآوری­ های برجسته و راه ­حل­های جدید برای صنعت چاپ و بسته ­بندی و دعوت از افراد هدف برای بازدید از نمایشگاه.

 

غرفۀ بسته ­بندی و چاپ در یک مرحله

یک غرفۀ منحصربفرد برای طراحان­ بسته ­بندی، کاربران نهایی بسته ­بندی، تأمین­ کنندگان مواد و سازندگان تجهیزات در این نمایشگاه وجود دارد و نشان­دهندۀ وجود سیستم بسته­ بندی پویا و اکوسیستم چاپ می‌باشد.

 

حوزۀ لیبل ­زنی

آسیا بزرگترین تولیدکنندۀ لیبل در سطح جهان است و انتظار می­ رود تا سال 2020 بیش از 40% از تولید جهانی در این حوزه را به خود اختصاص دهد. این حوزۀ مشخص نشان دهندۀ فعالیت­های بازار لیبل از قبیل آخرین فناوری­ها در زمینۀ لیبل، مواد جدید، چسب­ها و روش­های تولید می­باشد.

 

حوزۀ لجستیک و اتوماسیون

بخش مشخصی از این نمایشگاه به ارایه آخرینفناوری­های رباتیک وادوات اختصاص دارد که به واسطۀشبکه­های هوشمند و اتوماسیون، برای زندگی روزمره و بالا بردن بهره­وری، تولید وتسهیل در جریان بسته‌بندی طراحی شده ­اند.

 

نمایش نمونه اولیه

قبل از تولید، تبدیل ایده به نمونه اولیه می­تواند کیفیت پاسخ بازار به محصول جدید را بسنجد و توجه کاربران نهایی و سرمایه­ گذاران احتمالی را به خود جلب نماید. نمایش نحوۀ تولید نمونه اولیه بسیار ارزشمند بوده و به مالکان برندها این اجازه را می­ دهد تا بتوانند در مورد تمامی جوانب امر تفکر نمایند.

 

روچان چایچارت (Rutchanee Chaichart)، مدیر کل بازاریابی شرکت بسته­بندی سیماتوپان (Siam Toppan) در مورد موفقیت آغاز به کار غرفه چاپ و پرینت در یک مرحله در نمایشگاه 2017اظهاراتی داشته و معتقد است که: "این غرفه بسیار سودمند بوده و بازدیدکنندگان و کاربران میمی توانند ایده­های خود در راستای تقویت برندهایشان به وسیله بسته­بندی را به اشتراکبگذارند".

 

علاوه بر این حوزه ­هایی که ذکر شد در این نمایشگاه 4 روزه، روی حوزه­ هایی مانند چاپ روی بسته بندی ، نمونه سازی، چاپ و بسته­ بندی روی کاغذ شیاردار، لیبل ­زنی، چاپ دیجیتال، چاپ الکترونیکی، چاپ اقلام بزرگ، بسته­ بندی انعطاف ­پذیر و رباتیک تمرکز شده است. همچنین طیف وسیعی از فناوری، ماشین­ آلات، محصولات و خدمات قابل ارائه در زنجیرۀ صنعت چاپ و بسته ­بندی در معرض نمایش قرار گرفته است.

 

نمایشگاه پک پرینت 2019 بازدیدکنندگان بیشتری از حوزه ­های مختلفی همچون چاپ و بسته ­بندی، بازاریابی، انتشارات و بخش­های رسانه­ای، بازارهای هم تراز و کسانی در زمینۀ صنعت و فناوری­ های آینده فعالیت دارند را جذب خواهد نمود. همه اینها به دنبال بسته­ بندی مناسب، سفارشی­ سازی، لیبل­ زنی و چاپ روی بسته­ بندی هستند تا بتوانند محصولی جذاب، مقرون به صرفه و پایدار به بازارهای رقابتی عرضه نمایند.

 

این نمایشگاه، در نوع خود در آسیای جنوب شرقی منحصربفرد بوده و می­تواند غرفه­ داران و بازدیدکنندگان زیادی را از سرتاسر جهان به خود جذب نماید و به همین دلیل تبدیل به مکانی امن و مطمئن برای انجام معاملات تجاری موفق و ایجاد ارتباط بین برندهای مختلف گردیده است. نمایشگاه پک پرینت 2019 همزمان نمایشگاه بین­المللی صنایع پلاستیک و رزین نیز می­باشد. ادغام این دو نمایشگاه در یک مکان باعث شده تا شرکت­ها رغبت بیشتری برای شرکت در آن و حضور در بازارهای مهم منطقه­ ای داشته باشند.

 

منبع:  ایپینا

 

صنعت چاپ
چاپ
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر