چاپ دیجیتال فرصتی برای اهالی چاپ
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
0 نظر
363 بازدید

چاپ دیجیتال فرصتی برای اهالی چاپ 

...................................................................................................

محمود مختاریان؛ فعال حوزه چاپ با بیان اینکه ظهور چاپ دیجیتال در فضای کسب و کار چاپ کشور یک فرصت است، گفت: در این میان نکته مهم این است که ما چگونه از این حوزه بهره‌برداری کنیم و چه نگاهی به موضوع داشته باشیم،اما باید نگاه مثبت داشته باشیم زیرا هر پدیده جدیدی که می‌آید موجب ایجاد تحول در حوزه‌های مختلف می‌شود.

 

وی افزود: چاپ دیجیتال در کنار چاپ سنتی اصلا تهدید نیست بلکه باید شرایط جدید را بپذیریم، آن را قبول کنیم و در بخش‌های مختلف این صنعت به کارگیریم و آن را یک فرصت بدانیم.

 

مختاریان با اشاره به مخالفت برخی مهندسان چاپ در اروپا با چاپ دیجیتال،‌عنوان کرد: طبیعی است که برخی افراد از ظهور این شیوه چاپیخوشحال باشند و عده‌ای ناراحت،‌ چاپ ما هر روز مدرن‌تر و به‌روزتر شده وتحولات ما در بخش لیتوگرافی بسیار بهتر از چاپ در ایران بوده است، ‌اما چند نکته را باید در نظر داشته باشیم نخست اینکه ارزش افزوده چاپ دیجیتال را نگاه کنیم و پس از آن به تربیت نیروها اهمیت بدهیم.

 

وی ادامه داد: زمانی که ایران در تحریم‌های غرب بود به صنعت چاپ ایران ضربه‌های زیادی زده شد، باید در نظر داشته باشیم که چاپ ما باید جهانی ومدرن باشد، همچنین رشد در آن به گونه‌ای باشد که چاپ منطقه را در اختیارداشته باشیم.

 

مختاریان با بیان اینکه در صنعت چاپ کشور گام‌هایی برداشته شده است ولی هنوز جای کار دارد، یادآور شد: حرکت چاپ دیجیتال در دو بخش چاپ وبسته‌بندی و تبلیغات است اما در این میان نباید فراموش کنیم که در عرصه چاپ و بسته‌بندی کشوری هستیم که نیاز به تمرین و فعالیت داریم وکاستی‌هایی داریم که باید جبران شود.

 

به گفته وی، در حوزه چاپ دیجیتال باید نو شویم و این به خلاقیت‌های جدیدی برمی‌گردد که باید بتوانیم در این حوزه ایجاد کنیم، به طوری که جهان اطراف را کشف کرده و موقعیت خود را پیدا کنیم.

 

مختاریان همچنین با ارزیابی فعالیت چاپ دیجیتال در کشور، گفت: من چاپ دیجیتال را خیلی موفق می‌دانم، در سال‌های اخیر رشد خوبی داشته و متحول شده است و به همین دلیل آینده خوبی برای آن پیش‌بینی می‌کنم زیرا الان نیروهای بسیار خوبی در این صنعت مشغول کار هستند.

 

وی با بیان اینکه باید به چاپ دیجیتال در ایران نگاه واقع‌بینانه‌ای داشته باشیم، گفت: برخی این چاپ را با چاپ دیجیتال ترکیه یا اماراتمقایسه می‌کنند اما خودمان را ضعیف‌تر از آن‌ها نمی‌دانیم بلکه درپاره‌ای از موارد از آن‌ها بهتر هستیم.

 

هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال از 29 خردادتا 1 تیر در محل دائمی نمایشگاههای شهرداری تهران واقع در پارک گفتگو برگزار خواهد شد.

 

منبع: ایپینا

 

صنعت چاپ
چاپ
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر