جلسه ستاد ششمین دوره نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی مشهد برگزار شد
پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶
0 نظر
357 بازدید

جلسه ستاد ششمین دوره نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی مشهد برگزار شد

..........................................................................................................................................................................................................................

جلسه ستاد ششمین دوره نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی مشهد صبح امروز در اتاق جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری طرح و چاپ، صبح امروز، جلسه ستاد ششمین دوره نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی مشهد، با حضور یوسف امینی، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علی مغانی، رییس اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی، آقای شانه چی، رییس اداره چاپ و نشر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، نمایندگان استانداری، اتاق اصناف، خانه صنعت و معدن، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شرکت شهرک ها و با حضور حامد ایرانی مدیر شرکت برساز رویداد پارس، برگزار کننده نمایشگاه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان برگزار شد.

 

مدیر دفتر چاپ و نشر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در ابتدای جلسه صنعت چاپ را به عنوان یکی از صنایع برتر دنیا معرفی کرد و خاطر نشان کرد که این صنعت علاوه بر نفعی که در توسعه فرهنگی و آموزشی ایفا میکند، نقش بسیار مهمی هم در بخش اقتصادی و توسعه اقتصادی کشور دارد.

 

وی در ادامه گفت: برگزاری این نمایشگاه باعث افزایش صادرات و گردش مالی در حوزه چاپ می شود و زمینه ای برای عرضه توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه و بالفعل این صنعت و تعامل بین فعالان حوزه چاپ و بسته بندی و مدیران اجرایی و قانون گذاری کشور را فراهم می کند.

شانه چی ضمن تشکر از شرکت برساز رویداد پارس به عنوان یکی از شرکت های موفق نمایشگاهی در حوزه چاپ و بسته بندی گفت: نمایشگاه چاپ و بسته بندی مشهد بعد از نمایشگاه تهران، یکی از معتبرترین نمایشگاه های چاپ و بسته بندی ایران است.

 

 یوسف امینی، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی استان خراسان، هدف از برگزاری جلسه ستاد را، برنامه ریزی و همفکری و هم اندیشی برای برگزاری هر چه بهتر و باشکوه تر رویدادی دانست که در توسعه فرهنگی، اقتصادی و تجاری کشور و به خصوص مشهد نقش مهمی ایفا میکند و افزود: به همین دلیل است که ترکیب افراد شرکت کننده در جلسه ستاد با ترکیبی از نمایندگان دستگاه های اجرائی، که وظیفه نظارتی و هدایتی دارند و نمایندگان تشکل های صنفی که مدیریت میدانی به عهده ایشان است، انتخاب شده است.

 

علی مغانی، رییس اتحادیه صنف صنعت چاپ خراسان رضوی در ادامه جلسه گفت: صنعت چاپ و بسته بندی امروزه نقش اساسی در صادرات غیر نفتی دارد، مشروط بر اینکه دولت و دولتمردان ما به این امر توجه کنند.

 

وی با اشاره به برگزاری دو دوره نمایشگاه پکو در مشهد افزود: نمایشگاه های پکو با همکاری استانداری و وزارت ارشاد شکل گرفته بود و دوباره باید همه تلاش خود را برای برگزاری این مهم به کار گیریم.

 

حامد ایرانی، مدیر شرکت برساز رویداد پارس و برگزارکننده ی نمایشگاه گفت: سال گذشته در نمایشگاه چاپ و بسته بندی مشهد 106 شرکت کننده و حدود 7800 بازدید کننده داشتیم، در حالی که امسال به طور میانگین نسبت به پارسال شرکت کننده کمتری داریم اما مساحت درخواستی غرفه ها بیشتر شده و این متاسفانه حذف شدن شرکت های کوچکتر از نمایشگاه را نشان می دهد.

 

ایرانی در ادامه افزود: یکی از مهمترین دستاوردهای نمایشگاه سال گذشته، سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری یک سرمایه گذار پاکستانی برای تولید سیلندرهای چاپ هلیوگراور در خراسان رضوی بود، که این مهم به واسطه حضور ایشان در نمایشگاه چاپ و بسته بندی اتفاق افتاد.

 

ششمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی مشهد از 1 تا 4 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 

صنعت چاپ
چاپ
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر