انتقاد رئیس اتحادیه صنعت چاپ خراسان
پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۳
0 نظر
259 بازدید

انتقاد رئیس اتحادیه صنعت چاپ استان خراسان رضوی

به گزارش آژانس خبری طرح و چاپ:

علی مغانی رئیس اتحادیه صنعت چاپ استان خراسان رضوی نیز در حاشیه  نشست تخصصی فرهنگ و اقتصاد،که با حضور مشاور اقتصادی وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی برگزار شد، با انتقاد از واردات بی رویه کالاهای چاپی به کشور، گفت: اگر به ازای هر 350 میلیون تومان برای یک نفر اشتغال ایجاد کنیم، در سال 30 هزار اشتغال با جلوگیری از  واردات بی رویه، 3 هزار میلیارد تومانی کالاهای چاپ، ایجاد خواهد شد . وی تأکید کرد: در هیچ حوزه ای نمی توان مانند حوزه چاپ، اشتغال ایجاد کرد.

رئیس اتحادیه صنعت چاپ استان خراسان رضوی با بیان اینکه در گزارشی که به کنگره آمریکا ارایه شده، آمده است که صنعت خودروسازی در جهان 20 درصد کاهش داشته است و صنایع چاپ 25 درصد در سال رشد داشته است، افزود: باید نگاهمان به حوزه چاپ عوض شود.

وی با بیان اینکه در ایران صنایع بسته بندی ضعیف است، گفت: ایران چندین نوع خرمای مرغوب دارد، در حالی که از بسته بندی مطلوب و متنوع بی بهره است.

وی به تولید زعفران در خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: در سال 150 تن زعفران در استان تولید می شود، در حالی که فقط 50 تن آن بسته بندی می شود و بقیه به صورت فله ای در بازار عرضه می شود و ارزش کالا از بین می رود. وی، در پایان با انتقاد از هزینه 18 میلیارد تومانی برای برگزاری نمایشگاه کتاب، تأکید کرد: این مبالغ هزینه می شود، در حالی که هیچ اتفاقی روی نخواهد داد.

منبع: آژانس خبری طرح و چاپ

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر